Фиорентина разплака Торино в 7-голов спектакъл

Адем Ляич се завърна с гол в редиците на Фиорентина, а Алесио Черчи реализира важно попадение за 3:3 срещу старите си работодатели „виолетовите".

Това обаче не се оказа всичко интересно в изключителния сблъсък във Флоренция, който беше решен в 86-ата минута от точния изстрел на Ромуло за 4:3 в полза на домакините.

„Ла Виола" се нуждаеха от задължителна победа, за да останат в борбата за третото място и да се надяват по-късно тази вечер Милан да не успее да спечели визитата си на шампиона Ювентус.

Едва 4 минути преди края на редовното време обаче домакините надделяха над коравите „бикове" и спечелиха спектакъла с 4:3.

Така Фиорентина продължава да мечтае за място в Шампионската лига, след като събра 58 точки и изостава с 1 от Милан, който довечера от 21:45 излиза в дербито на „Ювентус Стейдиъм".

Торино пък остава на 16-та позиция с 36 точки, но все пак остава доста далеч от зоната на изпадащите, като „биковете" имат 7 пункта аванс пред 18-ия Дженоа.

Хуан Куардадо откри резултата в полза на „виолетовите" още в 8-ата минута, а в 16-ата Алберто Акуилани покачи на 2:0 за домакините.

Адем Ляич маркира завръщането си сред титулярите на Винченцо Монтела с важен гол за 3:0 - за първи път през сезона Торино получаваше повече от едно попадение преди почивката.

В 45-ата минута все пак Пауло Вито Барето намали резултата на 3:1, а 10 след подновяването на играта Марио Сантана се разписа за 3:2.

В 77-ата минута Алесио Черчи изглеждаше сякаш е постигнал отмъщение срещу бившия си клуб, изравнявайки на 3:3. Италианецът напусна „Ла Виола" през лятото заради проблеми с тифозите на тима, а в България стана известен преди години с двата си гола срещу ЦСКА на „Армията" при успеха с 3:0 на Рома за Лига Европа.

Ромуло донесе драматичната победа на Фиорентина в 86-ата минута и маркира крайното 4:3 за домакините.

Fiorentina-Torino 4-3 Highlights All Goalsby marcoxxx46