Фиорентина победи Сиена в дебюта на Амаури

Само геройските намеси на вратаря Джанлука Пеголо попречиха на Амаури да увенчае дебюта си за Фиорентина с гол при победата с 2:1 над Сиена в тосканското дерби по-рано днес.

Нападателят подписа с клуба по-рано от тази седмица и веднага попадна в титулярния състав, въпреки че не е играл футбол от осем месеца. Много от местата по трибуните останаха празни заради протестите на феновете на Фиорентина от слабите резултати на тима, а двубоя започна с минута мълчание в памет на бившия италиански президент Оскар Луиджи Скалфаро, който почина снощи.

Едва четири минути след началото на срещата Стеван Йоветич успя да разпечата вратата на Сиена след удар с деснкия крак от границата на наказателното поле в близкия ъгъл на вратаря Пеголо.

В края на първото полувреме Амаури опита изпълнение на задна ножица, но стражът на Сиена успя да се намеси успешно.

Тимът от Флоренция обаче успя да удвои преднината си в 63-ата минута, когато след изпълнение на Рикардо Монтоливо от пряк свободен удар, Чезаре Натали се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата с удар от близко разстояние.

Мачът изглеждаше приключил преди Матия Настасич да играе с ръка в наказателното поле на Фиорентина, което доведе до дузпа, реализирана от Емануеле Калайо минута преди края. Надеждите на Сиена обаче се оказаха напразни и играчите на Делио Роси си тръгнаха с трите точки.