Фиорентина победи Киево с късен гол

Отборът на Фиорентина победи тима на Киево с 1:0 като домакин в двубой от 10-тия кръг на Калчото.

Единственото попадение в срещата бе дело на Алесио Черчи, който бе точен в 80-тата минута на мача и донесе победата на своя тим.

Отборът на Фиорентина опита да осъществи домакински натиск в началото на срещата, но съставът на Киево се бе подредил добре в зашита и през първото полувреме на мача не се стигна до много опасности за гол, като по този начин двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката на мача.

През втората част на двубоя домакините продължиха да са по-активният състав и усилията им се увенчаха с успех в 80-тата минута, когато Черчи реализира попадение за "виолетовите" и оформи крайното 1:0 в полза на Фиорентина срещу Киево.

След победата тимът на Фиорентина от 12 точки след 10 изиграни кръга и се намира в средата на таблицата на италианското първенство, а Киево е с 14 пункта и заема 7-мото място в таблицата.