Фиорентина и Наполи направиха самоубийствено реми (ВИДЕО)

Фиорентина и Наполи завършиха 1:1 в едно от дербитата на 27-ия кръг на италианската Серия А. „Виолетовите“ отстъпиха на Рома 3-ата позиция в класирането на Калчото, а Наполи се отдалечи от лидера Ювентус, поради което равният резултат бе пагубен и за двата тима.

Маркос Алонсо откри резултата в полза на Фиорентина още в шестата минута, но Гонсало Игуаин изравни в 7-ата, за да направи 1:1. Аржентинският нападател на Наполи има вече 25 гола в първенството и не само е убедителен лидер в класацията за топ реализатор на Серия А, но и на Европа.

Със спечелената точка Наполи има 58 на втората позиция и изостава вече с 3 от лидера Ювентус, който в неделя спечели с 2:0 домакинството си на Интер. Фиорентина пък с 53 пункта вече е четвърти, след като Рома надви Емполи с 3:1 и събра същия актив от точки, за да измести „виолетовите“ от третото място.

Малко по-рано в понеделник Лацио загуби домакинството си на Сасуоло с 0:2, за да остане с 37 точки на осмо място. „Неровердите“ са седми с 41, като головете за победата им вкараха Доменико Берарди в 41-ата от дузпа и Грегори Дефрел в 67-ата след подаване на Никола Сансоне.

All Goals HD - Fiorentina 1-1 Napoli - 29/02/2016by Football1Live