Фиорентина громи, превзе върха в Серия А

Фиорентина смачка Фрозиноне с четири гола за 19 минути и постигна поредната си убедителна победа в италианското първенство, този път с 4:1 срещу тима на Александър Тонев, който не се появи в игра.

„Виолетовите“ имаха тотално надмощие срещу безпомощния новак и след като на бързо отбелязаха попаденията си, изиграха втората част в тренировъчно темпо, в което с най-много желание играеше резервата Джузепе Роси, но той не можа да запише името си сред голмайсторите.

В 24-ата минута с опит за центриране отдясно Анте Ребич откри резултата по ефектен начин, след като вместо към свой съотборник, без да иска, прати кълбото неспасяемо в горния десен ъгъл и след контакт с гредата то се оплете в мрежата – 1:0.

Самият Ребич можеше малко по-късно да удвои с удар от дистанция, но това се удаде на Гонсало Родригес в 29-ата минута. Аржентинецът с фантастично докосване с пета засече центриране от фаул на Марио Фернандес и отбеляза един от най-красивите голове за кръга – 2:0.

В 31-ата минута и минималната интрига в срещата бе категорично елиминирана с попадение за 3:0 на Кума Бабакар от дузпа, която нападателят изпълни в стил „Паненка“. Четвъртият гол бе дело на Марио Суарес в 43-ата минута с красив шут по диагонала, а след почивката гредата за втори път лиши домакините от още попадения.

Все пак, Фрозиноне стигна до почетен гол след добър пробив на Луонго по крилото, завършил с подаване на празна врата за Алесандро Фара, който се разписа за крайното 4:1.

След категоричния и убедителен успех на Фиорентина тимът събра 24 точки и се изравни отново по този показател с Интер. „Виолетовите“ обаче имат предимство спрямо „нерадзурите“, защото ги унищожиха на стадион „Джузепе Меаца“ по-рано през сезона с 4:1.

Интер излезе начело късно снощи, когато спечели с 1:0 дербито на кръга с Рома и измести „вълците“ от лидерската позиция, оставяйки ги с 22 точки. По-късно в неделя ще се изиграят останалите двубои от 11-ия кръг в Серия А, като Наполи има възможност да се изравни по точки с Фиорентина и Интер, ако спечели гостуването си на Дженоа.

Фрозиноне на Сашо Тонев остава с 10 точки на 17 място, като има 4 аванс пред първия отбор под чертата на изпадащите – Болоня.