Финландия поведе на България за Купа Дейвис

снимка: bgtennis.bg
Отборът на Финландия поведе с 2-1 победи срещу България в двубоя от втора група на Евро-африканската зона на турнира Купа Дейвис в Хелзинки.

В мача на двойки Тихомир Грозданов и Димитър Кутровски отстъпиха на Хенри Континен и Ярко Ниеминен с 3:6, 2:6, 6:3, 2:6 след два часа игра.

Домакините взеха първия сет, а във втория поведоха с 5:1, за да го спечелят лесно с 6:2. Българите започнаха отлично третата част, взеха аванс с 4:1 и след 6:3 намалиха изоставането си. В четвъртия сет след 2:2 Континен и Ниеминен спечелиха следващите четири поредни гейма, за да се поздравят с крайния успех.

В неделя са последните две срещи на единично. От 13:00 часа играят Ярко Ниеминен - Димитър Кутровски, а след това е мачът Александър Лазов - Мике Континен.

За да спечелят двубоя, момчетата на капитана Тодор Енев трябва да запишат две победи.