Финландия надигра юношеските национали с 3:0

снимка: cev.lu

Българският национален отбор за юноши младша възраст приключи участието си на Европейското първенство в Босна и Херцеговина и Сърбия с тежка загуба с 0:3 (17:25, 22:25, 25:27) от Финландия.

Така "лъвчетата" на Иван Халачев напускат безславно надпреварата, след като успяха да запишат само една победа в груповата фаза - над домакините от Сърбия, а загубиха останалите си 4 мача от Русия, Турция, Франция и Финландия.

Срещата започна лошо за българите, които допускаха много грешки и позволиха на скандинавците да се откъснат в резултата и спокойно да затворят първия гейм с 25:17.

Във следващите две части младите "лъвове" оказаха по-сериозна съпротива, но това не се оказа достатъчно срещу коравите северняци и Финландия записа чиста победа след 25:22 и 27:25, съответно във втората и третата част.

Най-полезен за родните национали бе Яни Георгиев, който завърши срещата с 14 точки, а центърът Красимир Георгиев добави 10. За победителите най-резултатен бе Сакари Мякинен с 19 точки.

След тази загуба България завърши на предпоследното 5-то място в своята група и не успя да продължи напред, а да се бори за влизане в топ 6, като по този начин юношите ни не успяха да вземат квота за Световното първенство в Мексико, както и за Европейския юношески олимпийски фестивал в Утрехт (Холандия) през лятото.

Финландия пък си осигури второто място в групата и ще играе на полуфиналите.