Финалистите от мини европейското първенство извеждат България и Италия

снимка: SPORTA.BG

Няколко дни преди началото на учебната година бъдещите четвъртокласници от софийските 105-то и 64-то училище ще имат възможността да изведат отборите на България и Италия за световната квалификация на стадион "Васил Левски" на 7 септември, съобщиха от Българския футболен съюз (БФС).

Децата си спечелиха правото да се докоснат до "лъвовете" и "скуадра адзура", след като в началото на месец юни достигнаха до финала на мини европейското първенство по футбол в конкуренцията на още редица столични училища. Момчетата и момичетата от 105-то училище победиха с 2:0 64-то училище.

Всеки от тимовете, включили се в състезанието, участваше от името на държава, класирала се за Евро 2012.

105-то училище бе под флага на Република Ирландия, 64-то се представяше като Англия, а бронзовите медалисти - 95-то училище, бяха част от турнира като отбора на Полша.