Филипо Индзаги: Оставам в Милан

галерия:

Ветеранът на Милан Филипо Индзаги бе категоричен, че няма никакво намерение да напуска „Сан Сиро" през следващия сезон, опровергавайки спекулациите за предстоящ трансфер през лятото. 36-годишният футболист записа първия си мач за „росонерите" от няколко месеца и отбеляза ценния изравнителен гол срещу Наполи в неделя, който запази точката разлика между Интер и Милан в челото на таблицата на Серия А.

 

„Имам договорка с Адриано Галиани да остана още дълго време в Милан", обяви италианецът. „Готов съм на всичко, за да продължа да нося червено-черната фланелка. Щастлив съм, че отново съм на терена. Опитвам да поддържам добро физическо ниво и да оползотворявам всички асистенции на моите съотборници".

 

„Мога само да съм благодарен, че не страдам от контузии и всичко върви по план за мен и отбора ми. Вярно е, че прекарах доста време извън терена, но обичта и страстта към играта не изчезват така лесно, те ще ме съпътстват до края на кариерата ми", добави Индзаги, който избра Милан пред Ювентус през 2001-ва година и има редица от престижни титли и славни успехи с „росонерите".