Филип Виденов със силен мач при победа на Олин Едирне

снимка: SPORTA.BG

Филип Виденов изигра силен мач при победата на Олин Едирне като гост на Анталия със 71:59 точки в мач от 20-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Турция Виденов игра 33 минути като титуляр и бе най-резултатен с 23 точки и 5 борби, съобщи БТА. Олин Едирне има 4 победи и 15 загуби и заема 14-то място в класирането.

Отборът на Манреса, с българина Александър Янев в състава си, допусна загуба в 23-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Манреса отстъпи като гост на Лагун Аро с 90:94 (24:19, 23:26, 30:28, 13:21) точки. Янев игра 20 минути като титуляр и завърши с 1 точка и 2 борби. Манреса е на последно място в класирането с 4 победи и 19 загуби.

Отборът на Елан Шалон, с Илиан Евтимов в състава си, записа победа във френското първенство. Шалон спечели срещу Гравелин с 69:67 точки след продължение в мач от 21-ия кръг. Евтимов игра 36 минути като титуляр и се отличи с 4 точки, 9 борби, 4 асистенции и 3 отнети топки. Елан Шалон е на трето място в класирането с 13 победи и 7 загуби, а лидер е Страсбург с 15-5.

Екатерина Димитрова игра 17 минути при загубата на Шарлевил с 59:73 точки от Перпинян в мач от 21-ия кръг на френското баскетболно първенство за жени. Българката беше резерва и записа 8 точки, 1 борба и 1 асистенция. Шарлевил е на 12-то място в класирането с 8 победи и 13 поражения.

В италианската втора дивизия Маргера победи като гост Валдемара с 44:39 точки. За Маргера 37 минути игра Даниела Георгиева, която записа 12 точки, 7 борби и 4 асистенции. Маргера е на пето място с актив от 14 успеха и 9 поражения. Във втора дивизия на Испания Херника, с Евелина Гунева в състава си, победи гостуващия Тенерифе със 78:57 точки в 18-ия кръг. Българката игра 21 минути и се отличи с 11 точки, 8 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка.