Филип Лам критичен към играта на германците

Бранителят на Байерн Мюнхен Филип Лам откри резултата за Германия снощи по време на четвъртфиналния сблъсък с Гърция, който Бундестимът спечели с 4:2 и без особени проблеми се класира за следващата фаза на Евро 2012.

Защитникът обаче заяви, че отборът му е играл на моменти без нужната скорост и си е създал достатъчно ненужни трудности по време на срещата с „елините". Според Лам резултатът е трябвало да бъде открит доста по-рано през първото полувреме, а изравнителният гол на гърците е показал, че Маншафта има какво да изчиства в играта си.

Съотборникът на Лам Месут Йозил бе избран за играч на мача от журито на УЕФА след последния съдийски сигнал.

„Не трябваше да допускаме да се мъчим по терена, а това се случи през първото полувреме. Имахме достатъчно възможности да вкараме в първите 15 минути, а знаехме, че гърците ще се защитават предимно.

Ако не отбележиш ранен гол, става много трудно. Те ни отбелязаха първия гол, защото играхме много разсеяно и на моменти прекалено бавно. Направихме грешки, които със сигурност не трябва да допускаме на полуфиналите.

Можем да сме горди, че отбелязахме четири гола и че ще играем на полуфиналите. Не е лесно да създаваш чисти положения, макар че Миро Клозе често се открива на стрелкова позиция. В това отношение се справихме, но трябва по-рано да повеждаме в резултата.

Честно казано, бих предпочел по-често да отбелязвам голове, но не аз съм най-опасният играч на Германия. Много се радвам, че вкарах, но продължавам да твърдя, че си направихме мача ненужно труден", завърши защитникът на Германия.