Фиго: Извадихме късмет в жребия, ще преодолеем Шалке

галерия:

Луиш Фиго е изключително доволен от жрежия за 1/4 финалната фаза на Шампионската лига, който бе изтеглен преди броени минути. "Нерадзурите" ще премерят сили с немския Шалке и според Фиго италианският тим има всички шансове да отстрани втори германски съперник, след като на 1/8 финалите Интер се справи с Байерн Мюнхен.

 

"Много добър жребий за нас. Ще играем срещу отбора на Шалке, който в момента се намира в труден период. Въпреки това немският тим е опасен съперник и ще се получи интересен сблъсък," заяви Фиго пред Eurosport.

 

"Шалке е опасен опонент, но ако ние покажем най0доброто, на което сме способни, ще се класираме за следващата фаза на турнира. Трябва да защитаваме трофея си от миналата година и да сме стабилни в нашето представяне," допълни португалецът.

 

"Раул е мой много добър приятел, но се надявам аз да съм радостен след сблъсъка между Шалке и Интер. Радвам се за него и мисля, че постъпи добре като реши да играе в Бундеслигата," каза още Фиго.