ФИФА разследва контролната среща Нигерия - Аржентина

ФИФА започна разследване на контролната среща между отборите на Нигерия и Аржентина, завършила с изненадващо голяма победа на африканците с 4:1 на 1-ви юни, обявиха от организацията днес.

Партньори на централата са сигнализирали, че били потърсени от хора, подозирани в уреждане на мачове. "ФИФА може да потвърди, че този двубой представлява интерес за нас и ще бъде разследван", се казва в изявление на ФИФА, цитирано от БТА.

Ще бъде разпитан и съдията на мача Ибрахим Шайбу от Нигер, който отсъди две дузпи в тази среща, по една за всеки от отборите. Нигерийците получиха дузпата в 26-ата минута, когато реферът видя фаул Федерико Фасио. След това той даде нов наказателен удар в 8-ата минута на добавеното време, след като преди това беше анонсирал пет минути след 90-ата, а от него Мауро Босели вкара за гаучосите.

Шайбу е един от най-опитните съдии в листата на ФИФА. Повече от 15 години той получава важните и напечени мачове в Африканския континент. Стартирал кариерата си през 1996-а година, в края на календарната 2011-а той трябва да приключи със съдийството.