ФИФА няма да наказва Робен, ще играе с Коста Рика

ФИФА няма да предприеме дисциплинарни действия срещу Ариен Робен въпреки че холандското крило си призна симулациите по време на мача с Мексико.

Холандците спечелиха с 2:1 с две попадения в последните 5 минути, като второто беше от дузпа, спечелена именно от него. След края на мача Робен призна, че по-рано в мача е симулирал, но за победния гол нарушение имало и той бил ясен.

Капитанът на мексиканците Рафаел Маркес пък заяви, че Робен му признал за симулация и в решителния момент. Говорителката на ФИФА Делия Фишер заяви, че Дисциплинарната комисия няма да се занимава с неясни обяснения, а може да се самосезира единствено при сериозни доказателства.

"Ние искаме играчите да играят феърплей, а ако има нарушение на тези правила, то съдията трябва да се заеме, обясни още говорителката на световната федерация. В същото време обаче Робен може да отнесе наказание от федерацията в собствената си страна.

От федерацията поискаха медиите да изнесат максимално точно думите на Робен и да избегнат интерпретации, в които той е казал, че в една от ситуациите е симулирал. Някои медии погрешно съобщиха, че той се е извинил за дузпата, която е донесла победата.

В действителност Робен поднесе съжаленията си за опита си да спечели дузпа преди почивката, когато също падна на полето, цитира федерацията държавната телевизия NOS.

"Това беше глупаво мое действие и наистина съжалявам. Искам да се извиня, коментира самият играч.