Фейенорд разби Аякс с 4:2

Отборът на Фейенорд спечели неделното дерби в холандското първенство, след като надделя на своя „Де Куип" над Аякс с 4:2.

Двата отбора сътвориха истинско голово шоу на стадиона в Ротердам. Аякс откри резултата в 18-тата минута след страхотен шут на Кристиян Ериксен, но Джон Гуидети възстанови равенството след половин час игра от спорна дузпа. 11 минути по-късно отново той даде преднина на домакините.

Бившият футболист на ПСВ Айндховен Отман Бакал вкара за 3:1 пет минути след началото на втората част. 10 минути преди края на срещата Дмитри Булюкин върна гранда от Амстердам в мача, но Гуидети не даде възможност на гостите да си помисля, че могат да измъкнат точката. В 83-тата минута той оформи крайния резултат със своя хеттрик - 4:2 за момчетата на Роналд Куман.

След гръмката победа Фейенорд събра 34 точки след 19 кръга и дели четвърто място в таблицата на Ередивизие именно с Аякс.

Водач в класирането с 41 точки е отборът на Станислав Манолев ПСВ Айндховен. Филипсите победиха Витес с 3:1 в петък, а Манолев отбеляза третия гол.

Твенте с Ники Михайлов в състава си пък в момента играе срещу Грьонинген. Малко преди почивката резултатът е 2:0 в полза на тима от Еншеде.