Фернандо Торес: Висшата лига е по-добра от Примера дивисион

галерия:

снимка: liverpoolfc.tv

Нападателят на Ливърпул Фернандо Торес заяви, че английската Висша лига е по-силна като първенство от Примера дивисион. 26-годишният таран направи име като играч на Атлетико (Мадрид) преди да бъде трансфериран в мърсисайдския тим преди три години. От тогава той има 72 гола в 116 мача във всички турнири.

 

"Висшата лига е най-доброто първенство в света. Когато говорим за организация, уважение и пълни стадиони всяка седмица, то тогава поставям Премиершип на първо място.

 

В испанската Примера дивисион има по-добри играчи, но като цяло самото първенство отстъпва по зрелищност от това на Англия. Играл съм и в двете държави и съм убеден, че Висшата лига е по-силна", сподели Торес.