Фернандо Сантош: Вторият им гол ни прекърши крилете

Треньорът на Гърция Фернандо Сантош бе огорчен от поражението на отбора, който не успя да надскочи себе си и да се класира за полуфиналите на Евро 2012.

Все пак, „елините" успяха да реализират две попадения срещу Германия, но отстъпиха с 4:2 на „ПГЕ Арена" в Гданск.

„Поздравявам играчите на Германия, които се представиха на ниво и извоюваха успеха си. Поздравявам и моите футболисти за всички усилия, които положиха до този момент на турнира. Те имаха топката в краката си през по-голямата част от времето, а ние нямахме много шансове.

Трябваше повече да търсим разиграванията, но на моменти не можехме да дишаме. Усилията ни в защита бяха сериозни, но въпреки тях допуснахме цели 4 гола, което направи мача още по-труден.

Искахме да сме по-инициативни в нападение и проявихме достатъчно съобразителност, за да изравним рано през второто полувреме. Те обаче ни прекършиха крилата с бързия втори гол, но все пак, играчите ми заслужават похвала, защото се бориха до последната минута.

Йоргос Карагунис е много важен играч и той ни липсваше, а именно той умее да задържа топката. Ако повече бяхме правили това, нямаше да ни отбележат цели 4 гола. Иначе не очаквахме толкова промени в състава на Германия, а според мен треньорът им постъпи правилно с това освежаване.

Ще се надяваме да сме по-добри до началото на квалификациите за Световно първенство", завърши Сантош.