Фернандо Сантош: Като едно семейство сме

Селекционерът на гръцкия национален отбор по футбол Фернандо Сантош заяви днес, че неговите играчи "живеят като едно семейство".

Това стана на пресконференцията преди утрешния двубой с Чехия от Група "А" на Евро 2012.

Той сподели, че въпреки поражението на чехите от Русия с 1:4 в първия им двубой на шампионата, мнението му за предстоящия съперник остава добро.

"Независимо че Чехия загуби от Русия, това въобще не промени моето мнение - това е един много силен отбор, много компактен, с много бързи играчи. През първите двадесет минути чехите доминираха в мача с Русия".

Ние трябва да се концентрираме върху нашите си качества, върху добрите неща, които показахме в атака през второто полувреме на първия ни мач.

В модерния футбол трябва добре да атакуваш и добре да се защищаваш. Моите играчи знаят това и могат да го правят, което ни дава самочувствие", смята Сантош.

В първия си двубой на Евро 2012 Гърция направи реми с домакина Полша - 1:1. Голът за гърците вкара Дмитрис Салпингидис, а гостите можеха и да спечелят, ако Георгиос Карагунис не бе пропуснал дузпа.