Ферер обърна Родик в трисетова битка на 1/4-финалите в Шанхай

Втората ракета на Испания Давид Ферер продължи блестящото си представяне в заключителната част на сезон 2011 и стана първият полуфиналист в турнира от сериите „Мастърс" в Шанхай.

Ферер пречупи съпротивата на екзекутора на Григор Димитров в надпреварата - Анди Родик след трисетов трилър с много битка и обрати на китайска земя. Контрастните стилове на игра на двата съперника задоволиха и най-претенциозните вкусове на любителите на тениса, а победителят в мача не бе известен до последната му минута - 6:7(5) 6:2, 7:6(2).

Ферер заслужи мястото си сред най-добрите четири, след като преодоля загубата на първия сет в тайбрек, записа единствените два пробива в целия мач във втория и без особени грижи спечели решителния тайбрек на третата част със 6:2 точки.

Успехът е върхово постижение за испанеца в Шанхай и ще го противопостави на победителя в мача между Александър Долгополов и Кеи Нишикори с възможност да се изправи срещу защитаващият титлата си Анди Мъри на финал.