Ферер, Цонга и Алмагро продължават напред в Париж

Давид Ферер (Испания) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис - "Ролан Гарос". Поставеният под номер 6 в основната схема на надпреварата испанец не остави никакви шансове на сънародника си Марсел Гранойерс, разгромявайки го с 6:3, 6:2, 6:0.

Така Ферер за трети път в кариерата си се класира на четвъртфинал на "Ролан Гарос" след 2005 и 2008 година. Следващият съперник на испанеца ще бъде победителят от двубоя между Анди Мъри (Великобритания) и Ришар Гаске (Франция).

Напред в Париж продължава още един испанец - Николас Алмагро, който преодоля съпротивата на Янко Типсаревич (Сърбия) след успех в три сета - 6:4, 6:4, 6:4.

За място на полуфиналите Алмагро ще спори с победителя от мача между сънародника си Рафаел Надал и Хуан Монако (Аржентина), които играят по-късно днес.

За четвъртфиналите се класира и представителят на домакините Жо-Вилфред Цонга, който спечели доиграването на срещата си със Станислас Вавринка (Швейцария), която вчера бе прекъсната заради настъпил мрак.

Французинът се наложи с 4:6, 6:7, 6:3, 6:3, 4:6 в петсетов трилър, а в следващия кръг ще се изправи срещу световния номер 1 Новак Джокович (Сърбия).

"Много съм щастлив. В началото имах малко проблеми и ми трябваха няколко разигравания, за да намеря ударите си. За съжаление той веднага върна пробива и изравни. След това беше въпрос на нерви. Радвам се, че успях да затворя бързо мача", заяви Цонга.

Така той ще срещне номер 1 в света и миналогодишен полуфиналист Новак Джокович (Сърбия), който търси първа титла на "Ролан Гарос".

"Сега ми предстои сблъсък с Новак Джокович, който не случайно е номер 1 в света. Той е изключителен играч и ме очаква нов много тежък мач", каза още французинът.