Феновете се скриха от жегата на стадиона по време на Холандия - Мексико

Изключително горещо време съпроводи срещата осминафинал между Холандия и Мексико на Мондиал 2014.

Феновете на „лалетата“ и „ацтеките“ бяха принудени да напуснат местата си по трибуните на ЮЕщадио Кастелао“ и да гледат своите любимци по телевизията.

Времето определено не бе по вкуса на холандците, но въпреки жегата те успяха да направят страхотен обрат в последните минути на мача. След 2:1 „оранжевите“ се класираха в следващата фаза, където ще срещнат отбора на Коста Рика.

Температурата във Форталеза Бразилия достигна до 32 градуса по Целзий. Зрителите на стадиона, които бяха пряко изложени на слънцето потърсиха други начини да подкрепят националните си отбори. Вътрешните заведения и барове се оказаха доста подходящи за това.

Жегата в този двубой провокира за първи път съдията да даде официална почивка за вода. Това се случи за първи път в историята на световните футболни първенства.Преди началото на срещата в ранния следобед термометрите показваха 39 градуса. Така на 30-а минута на мача реферът даде триминутна пауза. Такава е планирана и за 75-а минута на мача.

По правилника съдията е длъжен да спре играта за кратка пауза, ако температурата на въздуха превишава 32 градуса.