Фенове на Бока се стреляха помежду си, 5-ма ранени

Петима души бяха ранени след престрелка между враждуващи фракции на привърженици на Бока Хуниорс, съобщава агенция Ройтерс.

"Ние сме сериозно притеснени. Това е печален случай, защото има хора с огнестрелни рани", заяви президентът на Бока Даниел Ангеличи, цитиран от БТА.

Безредиците станаха снощи при гостуването на Бока Хуниорс на Унион в Санта Фе. Аржентинският гранд спечели с 2:1, а домакините доиграха мача с девет души на терена. Роландо Скиави откри резултата за гостите в 19-та минута, а Николас Кореа изравни след час игра.

Победа на Бока донесе Николас Бланди в 88-та минута. Полузащитникът на Унион Пабло Бруна получи червен картон в 34-та минута, а защитникът Мауро Майдана беше изгонен в 70-та минута. След този успех Бока Хуниорс оглави класирането с 9 точки от 4 срещи, но е с мач повече.

В същото време, старши треньорът на Индепендиенте Кристиан Диас подаде оставка след натиск от феновете заради слабите резултати от началото на сезона. Индепендиенте загуби от гостуващия Арсенал с 0:2 и вече 11-ти мач е без победа. Отборът е едва 16-ти в класирането след първите три мача от сезона, което доведе до оставката на Диас.

Привържениците скандираха името на Америко Галего, световен шампион с Аржентина от 1978-ма година, който изведе Индепендиенте до титлата преди 10 години.

"В момента нещата се експонират. Няма съмнение, че Индепендиенте ще излезе от тази ситуация и през юни, когато първенството приключва, феновете ще са доволни", заяви Кристиан Диас.