Феноменални ЛеБрон и Ървинг шокираха Голдън Стейт и финалът в НБА стана напечен

Финалната серия в НБА ще предложи поне още един мач! Очакванията бяха тази сутрин всичко да приключи и у дома си Голдън Стейт Уориърс да завоюва втора поредна титла. Феноменални Леброн Джеймс и Кайри Ървинг обаче имаха други плановe, след като всеки един от тях реализира по 41 точки! Така в "Орaкъл Арeна" Кливланд Кавалиърс постигна победа със 112:97 в мач №5 от серията и намали изоставането си на 2:3 победи.

По този начин Джеймс, Ървинг и компания пренасят битката отново в Кливланд за мач №6, който е в петък сутрин от 4 часа и ще може да бъде гледан пряко по Gong Play и Diema Sport в родния тв ефир.

В Оукланд феновете очакваха празненства, но останаха попарени като Джеймс добави към своите 41 точки още 16 борби и 7 асистенции.

Двамата с Ървинг освен това се превърнаха в първите двама съотборници с над 40 точки в мач от финален мач.

За Голдън Стейт се отрази липсата на наказания Драймонд Грийн, а голямата звезда Стеф Къри не бе на обичайното си ниво. Всичко от себе си даде другия ас на "воините" Клей Томпсън, но неговите усилия не бяха достатъчни. Той завърши с 37 точки, а Къри добави 25, докато Андре Игуодала се отчете с 15.  Прът в колелото на Голдън Стейт сложи и тежка контузия, която получи центърът Андрю Богът в средата на двубоя и която не му позволи да доиграе мача.

Двата отбора започнаха много равностойно със страхотна игра в атака и за двата отбора, благодарение на която на почивката резултатът бе 61:61. Кливлънд обаче нанесе своя удар в третата четвърт, след която поведе с 9 точки, а в последната преимуществото на гостите бе затвърдено.