Феноменален гол на Оскар класира Челси напред

Един от фаворитите за трофея Челси очаквано се класира за 1/8-финалите на ФА Къп, след като днес "сините" постигнаха минимален успех с 1:0 над Стоук Сити на своя "Стамфорд Бридж".

Единственият гол в срещата реализира бразилският национал Оскар, който блесна с изумително изпълнение на пряк-свободен удар. Футболистите на Жозе Моуриньо имаха шансове и за още голове, но последваха пропуски от тяхна страна.

Така възпитаниците на Специалния му направиха и страхотен подарък за неговия 51-и рожден ден, продължавайки напред в турнира.

Новото попълнение на Челси Неманя Матич записа повторен дебют със синята фланелка, като сърбинът си партнираше с капитана Франк Лампард в средната линия. Самуел Ето'о отново оглави атаката на домакините, а Еден Азар, Оскар и Андре Шюрле действаха от втора позиция.

Още в 2' Челси бе близо до откриване на резултата, но изстрел на Ето'о през краката на Шоукрос не намери целта. Две минути по-късно шанс се отвори пред Питър Крауч, но таранът на "грънчарите" стреля над напречната греда зад Марк Шварцер.

Постепенно се стигна до 27', когато Оскар взриви трибуните с феноменално изпълнение от пряк-свободен удар. Бразилецът намери по изящен начин далечния ъгъл на вратата и изненада Амир Бегович, бележейки за 1:0.

4060675

В 39' Франк Лампард направи рядко срещан за него пропуск от чиста позиция. "Осмицата" получи на тепсия подаване от Еден Азар, но от стопроцентова ситуация не уцели вратата. В 41' Оскар бе близо до втория си гол в мача, но единствено гредата попречи на "кариоката" да удвои.

И след почивката Челси контролираше мача, като "сините" продължиха да търсят втори гол. До такъв почти се стигна още в 47', но и този път гредата помогна на "грънчарите". Изстрелът бе на Андре Шюрле.

4060677

Постепенно двубоят навлезе в последните си минути, а Челси продължаваше да търси неуспешно втория си гол в двубоя. В 77' страхотен пропуск направи и Самуел Ето'о, който на почти празна врата не успя да отбележи от непосредствена близост.

Шест минути по-късно и Амир Бегович припомни за високата си класа. Изстрел на Давид Луис бе насочен към един от горните ъгли на вратата, но босненският страж блесна с впечатляващо спасяване.