Феноменален Арсенал разби Блекбърн

Арсенал нанесе изключително тежко поражение на борещия се за оставане във Висшата лига Блебърн. „Топчиите" разнебитиха своите гости с 7-1 и по този начин се приближиха на 2 точки от желаното 4-о място. Блекбърн пък закъса още повече като имат едва 18 точки след 24 изиграни мача.

„Артилеристите" започнаха вихрено мача. Във 2-ата минута Куклен изведе добре в наказателното Уолкът, който подаде на Перси и нападателят отбеляза от около метър за 1-0, реализирайки своя гол №100 в шампионатни мачове с екипите на Арсенал и Фейенорд.

Футболистите на домакините продължиха да натискат, но изненадващо Блекбърн успя да изравни. В 31-ата минута Педерсен се разписа след изпълнение на пряк свободен удар и върна интригата в мача.

За жалост на мениджъра Стийв Кийн неговият отбор не задържа равенството дълго. В 38-ата минута Перси отбеляза гол-близнак на първия си гол отново след асистенция на Уолкът. 2 минути по-късно Чембърлейн получи страхотен пас от Перси, преодоля вратаря и отбеляза третия гол за Арсенал и своя първи в Премиър лийг.

В 43-ата минута интригата в мача съвсем приключи, когато за изключително грубо нарушение на Живе срещу Перси играчът на гостите бе изгонен.

Второто полувреме Арсенал продължи да натиска, а гостите просто доиграваха мача. В 51-ата минута и Артета записа своето име сред голмайсторите след хубав удар от далеч. 2 минути по-късно Чембърлейн отбеляза своя втори гол в срещата след хубаво подаване на Уолкот, който записа 3 асистенции в мача.

61-ата минута Ван Перси оформи своя хеттрик след като отново реализира от близко разстояние, възползвайки се от чудесен пас на Куклен. Това е трети негов хеттрик и по този показател се нареди на трето място в историята на Арсенал след Анри (8) и Иън Райт (5).

До края на мача „артилеристите" отбелязаха още едно попадение. В 90-ата минута Анри напредна в половината на Блекбърн, подаде на Перси, който му върна, и Анри оформи крайното 7-1 със своя втори гол след завръщането си при лондончани.

С тази победа Арсенал изпревариха Нюкасъл и Арсенал в класирането, но и двата отбора са с мач по-малко от „топчиите". От своя страна Блекбърн ще трябва да вложи всички свои сили в оставащите мачове, ако иска да запази своя елитен статут.