Фен на Челси починал при гола на Лампард за Сити

Върл фен на Челси от Уганда е починал от сърдечен удар в момента, в който легендата на лондончани Франк Лампард изравни резултата в дербито от английската Висша лига между „сините“ и шампиона Манчестър Сити.

Историческият момент на стадион „Етихад“ се случи в 85-ата минута на двубоя, когато „гражданите“ бяха с човек по-малко и няколко минути по-рано в игра бе влязъл подвизаващият се под наем в Сити Лампард.

Според информационната агенция от Уганда „Кавово“, 24-годишният Фахад Мусана получил инфаркт при изравнителния гол на легендата на Челси във вратата на „сините“. Медията цитира брата на Мусана, който обяснява, че Фахад съвсем спокойно е изгледал предишния двубой от неделната програма между Лестър и Манчестър Юнайтед (5:3) и е нямал търпение за дербито Сити – Челси.

Фахад Мусана (най-вляво на снимката долу) е професионален футболист, играещ за отбора от Висшата лига на Уганда – ФК Симба – като по-рано през неделния ден е провел тренировка със съотборниците си. Той припаднал секунда след попадението на Лампард и е починал на път за болницата.