Федерер започна със загуба сезона на трева

галерия:

снимка: ройтерс

Световният номер 2 Роджър Федерер започна сезона на трева със загуба. На турнира Gerry Weber Open-2010 в Хале, той и сънародникът му Ив Алегро загубиха от "домакините" Кристофер Кас и Филип Колшрайбер с 4:6, 6:7 за 73 минути игра.

 

Двамата получиха специална покана от организаторите, но въпреки това не успяха да се противопоставят на германския дует.

 

Днес около 17:00 часа Федерер ще изиграе първия си мач на сингъл. Негов опонент ще бъде финландецът Ярко Ниеминен.

 

 

Самият Федерер има 5 титли в Хале. През миналата година той не участва, тъй като си взе почивка, като тогава триумфира Томи Хаас.