Федерер започна с победа в първия си мач след Уимбълдън

снимка: АП

Наскоро станалият баща на близначки Роджър Федерер започна с очаквана победа участието си на тенис турнира „Rogers Cup" от сериите „Мастърс" в Монреал. За световния номер едно това беше първо участие след спечелването на титлата от Уимбълдън преди месец и половина.

 

Федерер успя да се наложи над канадеца Фредерик Ниймейър след 7:6 (3), 6:4.

 

Победата не дойде никак лесно за швейцарския ас, но той показа по-здрави нерви в края на първия сет и спечели тайбрека, докато във втория успя да пробие сервиса на обявилия, че слага край на кариерата си Ниймейър.

 

След срещата Федерер заяви, че сервисът на 33-годишният му противник го е затруднил.

 

„След пет-шест седмици без турнирни мачове, а само тренировки си малко по-бавен при ретурите", каза Федерер след мача.