Федерер започна пътя си към златото с труден успех

Един от големите фаворити в турнира по тенис на 30-те Олимпийски игри Роджър Федерер стартира с трудна победа над Алехандро Фая с 6:3, 5:7, 6:3.

Преди срещата се очакваше лесен успех на швейцареца над 51-ия в ранглистата на ATP колумбиец, но на шампиона от Уимбълдън му се наложи здраво да се изпоти, за да продължи пътя си към историческото за него олимпийско злато.

Двубоят започна добре за колумбиецът и той дори можеше да пробие 17-кратният шампион на турнири от Големия шлем. В крайна сметка обаче при 4:3 до пробив стигна Федерер, а в следващия гейм той спечели на нула и взе сет аванс пред своя противник.

Вторият сет също вървеше равностойно до седмия гейм, когато Федерер отново проби и при 5:3 стигна до три поредни мачбола. Колумбиецът обаче показа хладнокръвие и измъкна своето подаване, което му позволи да остане в мача. Изненадата стана още по-голяма, когато в следващия гейм Фая върна пробива, а след това отново спечели сервиса си, въпреки че допусна да изостане с 0:40.

Това изглежда даде крила на колумбийския тенисист и той направи втори пореден пробив, с което изравни резултата и докара срещата до трети, решителен сет.

В него Федерер започна по-добре и поведе с 2:0 гейма. Фая обаче отново се разигра и обърна до 3:2. В седмия гейм швейцареца отново достигна до пробив и сякаш пречупи сърцатия колумбиец. До края на срещата той не спечели гейм и това изпрати Федерер в следващия кръг.

Там той ще се изправи срещу Жулиен Бенето, който по-рано днес отстрани Михаил Южни. Двамата играха заедно преди около две семици отново на кортовете на „Ол Инглънд Клъб", но на Уимбълдън, където Федерер спечели поебдата, въпреки че Бенето бе повел с 2:0 сета.