Федерер, Вавринка и Ферер громят в Рим

Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Рим с награден фонд 3 830 295 евро.

Поставеният под номер 2 Федерер елиминира Кевин Андерсън (Южна Африка) с 6:3, 7:5 за 76 минути.

Швейцарецът нямаше никакви проблеми в първия сет, който спечели след 28 минути. Във втората част Федерер сервираше за мача при 5:2, но допусна пробив. След това той имаше възможност за втори път да затвори мача при 5:4, но отново загуби подаването си. Все пак до изненада не се стигна и Федерер направи пробив за 6:5, след което при свой сервис стигна до успеха.

Швейцарецът ще играе на четвъртфиналите срещу победителя от мача между номер 6 Томаш Бердих (Чехия) и Фабио Фонини (Италия).

Номер 8 в схемата Стан Вавринка (Швейцария) се наложи над Доминик Тийм (Австрия) със 7:6(3), 6:4 за 1:38 часа и на четвъртфиналите ще играе срещу седемкратния шампион Рафаел Надал (Испания).

Седмият поставен Давид Ферер (Испания) елиминира своя сънародник Гийермо Гарсия-Лопес с 6:1, 6:3 за 85 минути и в спор за място на полуфиналите излиза срещу Давид Гофен (Белгия).