
Роже Федерер е първият финалист на тенис турнира Australian Open след като се наложи с 3:0 сета (6:2, 7:5, 7:5) над американеца Анди Родик за 2 часа и 7 минути.
Швейцарецът бе безкомпромисен при сервис-геймовете си. Той отбеляза двойно повече асове от Родик, който има най-силния сервис в тениса. Той успя да пробие американеца още във втория му сервис-гейм в първия сет и го спечели с 6:2.
Следващите два сета се водеха гейм за гейм, като в крайна сметка Федерер отново успя да пробие американеца и в двата и ги спечели със 7:5.
На финала той очаква победителя от двойката испанци Рафаел Надал - Фернандо Вердаско. Родик пък не успя да подобри представянето си на Australian Open, отпадайки отново на полуфиналната фаза на турнира.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ