Федерер се разкърши срещу руснак

снимка: БТА/XINHUA

Рекордьорът по титли от Големия шлем Роджър Федерер се класира за осминафиналите на Australian Open след рутинна победа с 6:2, 6:2, 6:3 над руснака Теймураз Габашвили.

За Федерер това бе 27-а победа в Шлема без загубен сет, a в спор за място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу победителя от френския сблъсък между Жил Симон и Жо-Вилфред Цонга.

"Това определено ще бъде по-труден съперник. Който и да е от двамата. Но важното за мен е, че играя добре до момента и се надявам, че ще продължа така и занапред. Който и да е съперникът ми, ще го приема нормално", каза 32-годишният швейцарец след "тренировката" срещу Габашвили.

В друг мач от днес Стефан Робер от Франция елиминира словака Мартин Клижан в три сета (6:0, 7:6 (2), 6:4) и също ще играе във втората седмица на турнира.