Федерер с убедителна победа на старта в Париж

Шампионът от 2009 година Роджър Федерер (Швейцария) се класира за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под номер 2 Федерер победи испанския квалификант Пабло Карено-Буста с 6:2, 6:2, 6:3 за 80 минути.

31-годишният швейцарец наниза 10 аса и 33 печеливши удара в срещата. Федерер спечели първите пет гейма в мача и нямаше особени проблеми до края, като реализира всичките си седем възможности за пробив.

Във втория кръг той ще играе срещу победителя от мача между квалификантите Сомдев Деварман (Индия) и Даниел Муньос-Де Ла Нава (Испания).

Поставеният под номер 15 представител на домакините Жил Симон обърна 32-годишния ветеран Лейтън Хюит (Австралия) с 3:6, 1:6, 6:4, 6:1, 7:5 след почти три часа и половина игра, информира БТА.

Хюит, четвъртфиналист в турнира през 2001 и 2004 година, успя да се завърне в мача от 2:5 до 5:5 в решаващия пети сет, но в 12-ия гейм допусна девети пробив в срещата, който се оказа фатален.