Федерер с първа победа на сингъл от месец насам

Швейцарецът Роджер Федерер се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 6,2 милиона долара.

Поставеният под номер 5 Федерер победи Андреас Сепи (Италия) с 6:4, 6:3 за 73 минути. Това беше първи мач на сингъл за 32-годишния швейцарец след изненадващото му отпадане в четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ от Томи Робредо (Испания) в три сета в началото на септември.

Федерер първи допусна пробив в петия гейм на мача срещу Сепи, но след това стигна до обрат, за да запише десета победа в десет мача срещу италианеца.

За място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу Гаел Монфис (Франция), който елиминира канадеца Вашек Поспишил със 7:5, 7:6(4).

Осмият в схемата Станислас Вавринка (Швейцария) също продължава напред. Той постигна труден успех над южноафриканеца Кавин Андерсън с 6:4, 3:6, 7:6(5) след 2:16 часа игра. Андерсън пласира 21 аса, но в решаващия тайбрек на третия сет Вавринка показа по-здрави нерви.

Поставеният под номер 15 Николас Алмарго (Испания) надделя над Жереми Шарди (Франция) с 6:3, 6:4 и в третия кръг ще срещне четвъртия поставен Томаш Бердих (Чехия).

Поставеният под номер 14 Джон Иснър (САЩ) отпадна във втория кръг след поражение с 4:6, 6:7(4) от аржентинеца Карлос Берлок. Иснър наниза 12 аса, но не успя да стигне до нито една възможност за пробив в срещата. Берлок пък очаква в третия кръг победителя от мача между номер 2 Рафаел Надал (Испания) и Александър Долгополов (Украйна).