Федерер с победа номер 1000 и 83-та титла

Роджър Федерер победи Милош Раонич във финалния мач на турнира в Бризбейн след 6:4, 6:7 (2) и 6:4. Световният номер две постигна 1000-та си победа в професионалния тенис, като само Джими Конърс с 1253 и Иван Лендл с 1071 имат повече от него. Освен това, Федерер спечели титла номер 83 в кариерата си.

В първата част двамата спечелиха откриващите си геймове, но при резултат 1:1 Федерер проби съперника си за 2:1 и до края на сета печелеше спокойно подаванията си и затвори частта с 6:4

Вторият сет бе най-интересния в двубоя, Федерер проби Раонич още в първия гейм и започна отново да сервира по прекрасен начин без да показва слабости в играта си. В четвъртия гейм, в който сервираше Федерер поведе с 30:0, но изпусна аванса си и канадецът  върна пробива. Последваха силни геймове от двамата финалисти и така се стигна до тайбрек. Там маестрото от Базел поведе с 2:0, но Раонич не само върна минипробива, а спечели седем последователни точки, за да изравни сетовете 1:1.

Решителната част започна с дълъг сервиз гейм на световния номер две, в който канадският тенисист имаше цели четири точки за пробив, но не реализира нито една от тях. Последваха нови осем сервиз гейма без пробив, но с много изпуснати брейкточки от двамата тенисисти и така се стигна до 5:4 за Федерер и сервиз гейм на Раонич. С невероятен лоб швейцарецът изравни за 30:30, последва двойна грешка на младока, а след нея и непредизвикана грешка и носителят на 17 титли от Големия шлем спечели 83-та титла в кариерата си.