Федерер с бърза победа в третия кръг на Ролан Гарос

Поставеният под номер 2 в основната схема Роджър Федерер (Швейцария) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Федерер постигна лесна победа над представителя на домакините Жулиен Бенето с 6:3, 6:4, 7:5 за 91 минути игра.

Бенето стартира мача с пробив и поведе с 2:0, но до края на сета швейцарецът взе шест от седем гейма. Във втората част се игра без пробиви до 4:4, когато Федерер спечели подаването на съперника си. В решителния трети сет след 5:5 бившият номер 1 в света взе последните два гейма в мача.

Следващият съперник на Федерер ще бъде победителят от двубоя между Сам Куери (САЩ) и Жил Симон (Франция).

За четвърти кръг се класира и номер 4 Давид Ферер (Испания), който победи с 6:1, 7:5, 6:4 сънародника си Фелисиано Лопес, информира БТА. В опит да се класира за четвъртфиналите испанецът ще се изправи срещу победителя от мача между Милош Раонич (Канада) и Кевин Андерсън (Южна Африка).

В един от най-интересните мачове от днес американецът Джон Иснър изоставаше с 0:2 сета срещу сънародника си Райън Харисън, но стигна до пълен обрат - 5:7, 6:7(7), 6:3, 6:1, 8:6. Срещата продължи 3:50 часа, а Иснър, 19-ти в схемата, се класира за третия кръг.

Следващият съперник на Иснър е Томи Хаас (Германия), който стана първият 35-годишен тенисист, достигнал до третия кръг на Ролан Гарос от 2007-ма година насам. Хаас спечели срещу 20-годишния американски квалификант Джак Сок със 7:6(3), 6:2, 7:5.

Още двама от поставените постигнаха успехи във втория кръг. Номер 8 Янко Типсаревич (Сърбия) се наложи над Фернандо Вердаско (Испания) със 7:6(3), 6:1, 3:6, 5:7, 8:6, а номер 9 Станислас Вавринка (Швейцария) отстрани Орасио Себайос (Аржентина) след 6:2, 7:6(2), 6:4.