
Роджър Федерер се класира безпроблемно за 1/4 финалната фаза на турнира в Стокхолм. В първата си среща в столицата на Швеция Федерер разгроми Тайлър Дент с 6:1, 6:2 .
Мачът бе под номер 900 в кариерата на Федерер и продължи по-малко от 50-сет минути. По този начин швейцарецът е единственият действащ тенисист от ATP, който има 900 изиграни срещи.
Първият сет продължи само 17 минути, през които Федерер размаза слисания американец.
Втория сет бе малко по-дълъг, а Дент дори имаше точки за пробив, но така и не успя да затрудни достатъчно Федерер и по този начин швейцарецът се класира безпроблемно за следващата фаза на турнира.
В други срещи от турнира Робин Сьодерлинг се наложи на Бенямин Бекер с 6:3, 6:3, а двукратният шампион от Стокхолм Джеймс Блейк отстрани трудно квалификанта от Германия Матиас Башингер с 6:4, 3:6, 7:6 (7:2).






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ