
Шампионът от последното издание на турнира Уимбълдън Роджър Федерер от Швейцария преодоля шведа Робин Сьодерлинг и се класира за третия кръг след победа с 6:3, 6:4, 7:6.
Федерер, който играе за рекордната шеста поредна титла в надпреварата, имаше проблеми едва в третия сет, но успя да се справи. Той бе пробит за първи път при 3:2 за Сьодерлинг в третата част и изоставаше дори с 5:2, но шведът пропиля сетбол при 5:3 и Федерер изтръгна победата в двубоя с тай-брек.
Поставеният под номер 10 в схемата на турнира Маркос Багдатис от Кипър използва силния си сервис, за да достигне третия кръг. Той победи друг швед, Томас Йохансон, с 6:4, 6:4, 6:4. Дори не се наложи 23-годишният Багдатис да покаже най-доброто от себе си срещу 10 години по-възрастния си съперник, който е бивш шампион от Откритото първенство на Австралия.
Кипърският грък, който е четвърфиналист от Уимбълдън в миналогодишното издание на турнира и достигна полуфинал година преди това, успя да пробие по веднъж съперника си във всеки от трите сета, което бе напълно достатъчно за победата. /БГНЕС






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ