Федерер премина през Блейк към 1/4-финалите в Мадрид

Световният номер 2 Роджър Федерер премина успешно през американеца Джеймс Блейк в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид, с награден фонд 3.7 милиона евро, надделявайки сравнително лесно в два сета - 6:2, 6:4.


Така в следващата фаза Федерер очаква победителя от сблъсъка между Анди Родик (САЩ) и Николай Давиденко (Русия).


Напред продължи и Новак Джокович (Сърбия), който преодоля италианеца Андреас Сепи - 6:4, 6:4.