Федерер на четвъртфинал в Ротердам

Световният номер 2 Роджър Федерер се класира на четвъртфиналите на турнира в Ротердам (Холандия). Защитаващият титлата си швейцарец се наложи с 6:3. 6:4 над представителя на домакините Тимо де Бакер.

Федерер започна вихрено срещата силно и набързо поведе с 4:1, след което лесно затвори първия сет с 6:3. Водачът в схемата не срещна трудности и през втората част, която взе с 6:4, за да затвори мача след малко повече от час игра.

В спор за място на полуфиналите Роджър Федерер ще спори с французина Жулиен Бенето.

Напред в Ротердам продължава и поставеният под номер 2 в основаната схема - Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина), който отстрани латвиеца Ернестс Гулбис след победа със 7:6 (7:5), 6:3.

На четвъртфиналите Дел Потро ще се изправи срещу финландеца Ярко Ниеминен, а победителят от този двубой ще срещне на полуфиналите спечелилият четвъртфиналния мач между първата ракета на България Григор Димитров и партньорът му на двойки Маркос Багдатис (Кипър).