Федерер мина през Вавринка и е на полуфинал

Седемкратният носител на титлата от Уимбълдън Роджър Федерер се класира на полуфиналите от тазгодишното издание след победа с 3:6, 7:6(5), 6:4, 6:4 срещу сънародника си от Швейцария - Станислас Вавринка.

Успехът на четвъртфиналите подобри баланса на Федерер срещу неговия партньор за купа "Дейвис" до 12:2 победи и 4:0 в мачове за Големия шлем.

Федерер загуби за първи път сет от началото на турнира още в първия срещу Вавринка, а освен това той допусна и първи пробив от петте си мача до момента на "Уимбълдън".

След това обаче играта на бившия номер 1 в света се подобри значително и той не остави шанс на Вавринка, спечелвайки окончателната победа от петия мач-пойнт и след страховит удар при добър първи сервис.

Следващият съперник на Федерер ще бъде излъчен от мача между Милош Раонич (Канада) и Ник Кириос (Австралия).

В другия полуфинал ще играят Григор Димитров (България) и Новак Джокович (Сърбия), припомня БТА.