Федерер и Мъри с трудни победи на Индиън Уелс

Четирикратният шампион от турнира в Индиън Уелс Роджър Федерер продължава напред в надпреварата, след като надви руснака Димитрий Турсунов със 7:6 (7), 7:6 (2).

Поставеният под номер 7 в основната схема на турнира швейцарец отново не загуби сет, но определено не му беше лесно срещу Турснунов, като спечели и двете части след тайбрек.

В тайбрека на първия сет руснакът дори имаше и сетбол, но не го реализира, а впоследствие Федерер успя да затвори сета в своя полза. Втората част също бе много оспорвана, но в тайбрека бившият номер 1 този път показа стабилна игра и нямаше особени проблеми.

На осминафиналите швейцареца ще спори с Томи Хаас, който надиграл със 7:6 (3), 6:2 японеца Кей Нишикори.

Номер 5 в схемата Анди Мъри също продължава напред, след като отстрани чеха Иржи Весели с 6:7 (2), 6:4, 6:4.

Победата за шотландеца обаче дойде много трудно. Въпреки че Мъри спечели първите три гейма в мача, той загуби първия сет. Шампионът от Уимбълдън имаше множество проблеми в следващите два сета, но в крайна сметка успя да ги спечели след серия от грешки на 77-ия в света Весели.

В следващия кръг Анди Мъри ще срещне Милош Раонич. Канадецът отстрани Алехандро Фая след успех с 6:4, 6:3.

Станислас Вавринка, който е поставен под номер 3 в схемата, също се класира за четвъртия кръг. Швейцарецът победи с 6:0, 6:2 срещу Андреас Сепи от Италия.