Федерер грабна титлата в Шанхай

Рекордьорът по титли от Големия шлем Роджър Федерер триумфира с титлата на Мастърса в Шанхай, след като надигра Жил Симон със 7-6(6) 7-6(2).

За знаменития швейцарец това бе първи трофей в китайския мегаполис, с което титлите му от състезания от тази категория станаха 23. Повече от него има единствено Рафаел Надал - 27.

Успехът в Шанхай бе на осми различен Мастърс, което означава, че на Фед вече му липсват само титлите от Монте Карло и Рим. Победата пък бе 61-ва за Роджър в турнири под егидата на ATP.

Тя не дойде никак лесно, като швейцарецът успя да измъкне и двата сета след изиграването на тайбрек.

В първия Федерер допусна ранен пробив, който обаче успя да върне в края, за да доведе нещата до решителен 13-ти гейм. В него Симон стигна до сетбол, но загуби следващите 3 разигравания и швейцарецът спечели с 8:6 точки, за да поведе в резултата в сетовете.

Втората част премина без пробиви, като Симон бе много близо в 11-ия гейм при 5:6 в своя полза, но не успя да се възползва от три поредни възможности и Федерер измъкна подаването си. В последвалия тайбрек Роджър бе далеч по-убедителен след 6:3 точки, затваряйки мача след час и 53 минути на корта.