
Тенис клуб Локомотив Пловдив е №1 за 2008 г. в България. Това заяви президентът на тима Георги Крумов. Прединината на пловдивчани пред втория клуб „Левски" и третият - „Варна" е 300 точки.
Окончателното утвържадаване на резултатите ще бъде на 3 декември, когато Българската федерация по тенис ще съобщи подреждането.
Приносът за големия успех се дължи най-вече на участието на първата ни ракета в женския тенис Цветана Пиронкова (ТК „Локомотив") на Олимиадата в Пекин.
Отделно от тези успехи Димитър Кузманов е държавен шампион при 16-годишните. Елица Костова също е шампионка при жените. Тя и Цеци Пиронкова ще бъдат включени в отбора за „Фед къп", чийто капитан е Дора Рангелова.
Друг успех през годината е, че ТК „Локомотив" е единственият клуб, който има представителни отбори във всички отборни първенства от 14 години до мъже и жени. Като отлични постижения могат да бъдат добавени първото място - отборно при момчетата до 14 години, а при момичета - завоювано второ място.
При 16 годишните момичета - трето място за ТК „Локомотив", а при 18 годишните момичета - първо място. При жените - трето място, а при мъжете пловдивския тим се класира пети.
След осем години клубът успя в олимпийската година да завоюва първото място, като по този начин се завърна там, където му е мястото и дълги години е бил на върха. Този успех се дължи на треньорите Дора Рангелова, Снежана Плачкова, Добринка Стоянова и най-вече състезателите, допълни Георги Крумов.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ