Федерацията на Камерун намали наказанието на Ето'о

снимка: БТА

Дисциплинарния комитет на Камерунската футболна федерация намали наказанията на капитана на националния отбор Самуел Ето'о и втория капитан на състава Ено Ейонг. Това стана в петък след среща, проведена в столицата на страната Яунде.

 

След ожесточени дебати, продължили часове наред, от комитета обявиха, че са разгледали действията на играчите по случая. През ноември камерунските национали отказаха да играят в контрола с Алжир, заради неизплатени премии, което доведе до нейното отменяне. В крайна сметка компетентните органи са решили да намалят наказанията на двамата основни подбудители на скандала.

 

Санкцията на Ето'о е променена от 15 мача на осем месеца, което означава, че реално футболистът на Анжи Махачкала ще пропусне само четири официални срещи на националния отбор.

 

Неговият съотборник Ено Ейонг, който бе наказан за два мача, сега получи санкция от два месеца, което на практика не променя първоначалното решение на дисциплинарната комисия на местния футбол и той ще пропусне само две срещи за „неукротимите лъвове".

 

Глобата за футболиста на Тотнъм Беноа Есу Екото от 2000 долара бе отменена. Първоначално той бе наказан за системно неявяване на лагери на националния отбор.

 

Новият капитан на Камерун е играча на Олимпик Марсилия Николас Нколу.

 

Освен това Футболната асоциация на Камерун назначи бившия капитан на националния отбор и играч с най-много мачове за „лъвовете" Ригоберт Сонг за селекционер на една от националните гарнитури на страната.