Фаворитките с победи на US Open

Пет от първите 10 поставени в основната схема при жените се класираха за втория кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ, информира БТА. Водачката в схемата Виктория Азаренка (Беларус) загуби само един гейм от Александра Панова (Русия) при разгромната си победа с 6:0, 6:1 за 50 минути. Във втория кръг Азаренка ще играе с Кирстен Флипкенс (Белгия).

Третата поставена и олимпийска вицешампионка от Лондон 2012 Мария Шарапова (Русия) се наложи над Мелинда Чинк (Унгария) с 6:2, 6:2 за 67 минути.

"Щастлива съм, че отново съм на корта. Беше хубава почивка след Oлимпиадата. Доволна съм от играта си днес", каза Шарапова, която е шампионка от "Ролан Гарос". Шарапова ще играе във втория кръг с испанката Лурдес Домингес Лино, която победи състезаващата се за Казахстан българка Сесил Каратанчева с 6:4, 6:1.

Номер 5 Петра Квитова (Чехия) се наложи над Полона Херцог (Словения) със 7:6(6), 6:1 и във втория кръг среща Азиле Корне (Франция).

Защитаващата титлата си Саманта Стосър (Австралия) пък разгроми Петра Мартич (Хърватия) с 6:1, 6:1. Деветата в схемата китайка На Ли се справи с Хедър Уотсън (Великобритания) - 6:2, 6:3.

Трикратната шампионка Ким Клайстерс (Белгия), която участва на последния турнир в кариерата си, победи американката Виктория Дювал с 6:3, 6:1 за 51 минути. Белгийката направи 5 аса и 5 пробива в срещата. За Клайстерс това бе 22-ра победа на турнира в Ню Йорк. Следващата й съперника е американката Лора Робсън.

Две германки отпадната в първия кръг. Сабине Лизицки отстъпи пред Сорана Кърстя (Румъния) с 6:4, 2:6, 2:6, а Юлия Гьоргес загуби от Кристина Плишкова (Чехия) с 6:7(4), 1:6.