Фаворитките дадоха заявки за медали в сериите на 400 метра

Световната шампионка от Осака 2007 Кристин Охуругу от Великобритания (на снимката) направи най-силно впечатление в сериите на 400 метра жени на Световното първенство по лека атлетика в Москва.

Поданичката на кралица Елизабет II, която е и олимпийска шампионка от Пекин, спря хронометрите на 50.20 секунди в своята серия, с което се класира на полуфиналите с най-добро време. Тя бяга редом до друга фаворитка за титлата - Наташа Хейстингс от САЩ, която се задоволи с втора позиция по пътя си към полуфиналите.

Утре от 19:05 часа българско време започват трите полуфинални серии на 400 метра за жени.

Във втората серия представителката на Великобритания Кристин Охуругу оправда статута си на фаворитка и спечели спора с американката Наташа Хейстингс с много силен резултат - 50.20 секунди.

Шведката Моа Хелмер не можа да удържи 4-ата позиция след устрема на Мари Гайо (Франция) и Ами Мбаке Тиам (Сенегал), които заеха последните две места за директно класиране на полуфинала.

В първата серия публиката на стадион „Лужники" в Москва имаше основания да се радва за първи път, след като една от надеждите на домакините в тази дисциплина Антония Кривошапка спечели без особени проблеми с 51.27 секунди.

По право продължиха към полуфинала още Ашли Спенсър от САЩ, Кинеке Алекзадър от Сейнт Винсънт и нигерийката Омолара Омотосо.

В трета серия Франсина МакКорой от САЩ също спечели с добро време - 50.56 секунди, а основната ѝ конкурентка Стефани МакФерсън от Ямайка успя да слезе под 51 секунди за 50.98.

Италианката Либания Грено и Флория Гей от Франция заеха съответно 3-то и 4-то място.

В четвърта серия Ксения Рижова от Русия надви ямайката НовЛийн Уилямс-Милс за първата позиция с резултат 50.69 секунди.

От пета серия се класира ботсванката Амантле Мончо с отлично постижение 50.75 секунди, а след нея се наредиха Реджина Джордж, Патриша Хол и Ааури Лорена Бокеса.