Фаулстарт за Благо Георгиев в Амкар

Благой Георгиев направи официалния си дебют с екипа на Амкар, но за негово съжаление той се оказа неуспешен, защото тимът му загубис 2:1 гостуването си на ФК Краснодар.

Бившите асове на А група Марсио Нуньо, станал известен у нас с изявите си в Черноморец, и Жоао Жоазиньо, любимец на феновете на Левски, блеснаха за своя отбор и бяха в основата на успеха.

Благодарение на 3-те точки Краснодар излезе на 8-мо място в класирането на руската Премиер лига с 31 пункта, колкото имат грандовете Рубин (Казан) и Локомотив (Москва).

След поражението Амкар остава с актив от 19 точки и се намира малко над зоната на изпадащите.

Другите двама българи в отбора от Перм - Георги Пеев и Захари Сираков - също попаднаха сред титулярите на тима, като Пеев остана на терена до 67-ата минута, докато Сираков записа цял мач.

Върналият се под наем от Анжи (Махачкала) Никита Бурмистров откри резултата за гостите от Перм в 25-ата минута.

Именно Марсио Нуньо възстанов равенството 120 секунди по-късно, докато Жоазиньо асистира за победния гол на Краснодар, дело на Вандерсон в 57-ата минута - 2:1.

Благой Георгиев беше много активен в редиците на Амкар и някои руски медии го определиха за най-добрият играч на гостите в мача.