Фантастичен Йоветич обърна Удинезе

Фиорентина доминираше на терена срещу Удинезе, но се нуждаеше от два късни гола на звездата си Стеван Йоветич, за да спечели с 2:1 първия мач от новия сезон в Серия А.

Бившият играч на Ботафого Майкосуел изведе гостите от Удине напред в резултата в 28-ата минута, но в 67-ата черногорският национал изравни. Пак Йоветич се разписа в последната минута на редовното време, за да донесе обещаващ старт на „новия Фиорентина".

За разлика от домакините, тимът на Удинезе се появи във Флоренция с доста разсеяно внимание след мача си от плейофната фаза на Шампионската лига - 1:1 с Брага като гост в сряда.

В този ред на мисли наставникът Франческо Гуидолин бе вписал цели 8 различни футболисти сред титулярите спрямо участниците в най-престижния европейски турнир.

В другия лагер също имаше хора за отбелязване - Адам Ляич се завърна в Серия А за първи път след прословутия си скандал с предишния треньор на „виолетовите" Делио Роси. Новото попълнение Алберто Акуилани пък беше възстановен достатъчно единствено за място на пейката, но след почивката се появи на терена.

В 28-ата минута Удинезе поведе противно на игровата логика, след като Муриел с прекрасно извеждащо подаване даде шанс на Майкосуел да надбяга бранителите и хладнокръвно да реализира дебютното си попадение в Серия А.

Йоветич обаче изравни резултата в 65-ата минута, макар и с голяма доза късмет, тъй като далечният му удар бе напълно отклонен от Данило и заблуди безпомощния вратар на гостите - 1:1.

В 88-ата минута Мануел Паскуал от пряк свободен удар нацели дясната греда, а драмата стана пълна в 90-ата, когато Йоветич проби отляво, преодоля бранител и с прекрасен фалцов изстрел в горния ъгъл взриви трибуните на „Артемио Франки" - 2:1.