Фантастичен Григор премаза Монако и е на крачка от финал

Тенисист №1 на България Григор Димитров се класира за втора поредна година на ½-финалите на Откритото първенство на Швеция в Бостад, постигайки първа победа в кариерата си над аржентинеца Хуан Монако - 6-3 6-2.

До днес хасковлията имаше записани три поражения от три изиграни мача срещу южноамериканеца, но в Бостад той сложи край на неприятната серия. Така Гришо защити 90-те си точки от миналата година, като по този начин си гарантира и оставане в Топ 30 на световния мъжки тенис.

Съперник на Григор Димитров за място на финала ще бъде някой измежду испанците Николас Алмагро и Фернандо Вердаско, които играят по-късно днес.

За Гришо това е общо 6-и полуфинал в турнири от категорията на ATP, като в началото на годината той достигна финала в Бризбейн, където обаче отстъпи на Анди Мъри.

Сблъсъкът стартира превъзходно за хасковлията, който първо спечели първото си подаване, а след това осъществи и скоростен пробив за 2-0.

При 3-0 Григор допусна лек спад в играта си, което позволи на аржентинеца да върне успешно допуснатия пробив, междувременно печелейки и две от подаванията си за 3-3.

Тук обаче българският тенисист отново натисна газта, а при 4-3 Димитров отново проби аржентинския си съперник. Това позволи на Гришо да сервира за спечелване на първата част, като ръката на хасковлията не трепна. Последва сравнително лек гейм за българина, който успешно затвори първия сет при резултат 6-3 в своя полза.

Вторият сет в Бостад стартира изключително странно, повече наподобявайки мач при дамите. Двамата тенисисти започнаха да пробиват подаванията си, като първи това стори Григор. В последствие обаче Монако върна пробива за 1-1, преди отново да допусне такъв.

При 2-1 хасковлията все пак затвърди втория си пробив в сета, дръпвайки с 3-1. Това сякаш пречупи аржентинеца, който набързо загуби още два гейма, изоставайки с вече недостижимото 5-1.

При 5-2 Григор Димитров вече сервираше за първа победа над Хуан Монако и място на ½-финалите за втора поредна година, като ръката на Гришо не трепна. Българинът дръпна с 40-0, а въпреки, че Монако върна две точки за 40-30, при третия си мачбол хасковлията успешно сложи точка на спора.